KONST / Litografier / Färglitografi 16606099
nr 1660 6099
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Interiör. Signerad, numrerad 357/760, daterad -76,77x106 cm, yttermått inklusive ram: 91x120 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 november 2024
kl 18:14:23
100 kr
150 kr
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås